Udvidet profil helt til januar 2019 for bare 600 kr!!
Profilinfo Søg profiler Aktuelle Nyheder Kontakt os Login: Medlemmer / Producerende
 
 
 

400+ vejledere til skuespillerskolerne

Deadline inden d. 1. januar 2013






Skuespillerliste, med henblik på optagelsesprøverne i 2013 eller privatundervisning generelt

Del denne nyhed med dine venner på facebook ved at "Like" øverst i nyheden. (Du deltager i lodtrækningen om et livslangt medlemskab til 2000 kr.)

(Listen er under løbende opdatering)

Vi har igennem 8 år opsamlet og indgået samarbejdsaftaler med mere end 400 vejlerede til fordel for vores mange medlemmer som søger op på skuespillerskolerne eller som søger privatundervisning generelt...

Ønsker du, at blive en dygtig skuespiller, sanger eller danser, skal du dygtiggøre dig hele tiden. Du skal altid søge råd og vejledning ved de bedste. I denne sammenhæng er de bedste, de, som selv har taget en uddannelse indenfor deres fag!

Info
At søge op på skuespillerskolerne er ingen sag, at komme ind er en anden. Forberedelse, indstilling, den rette tekst og vejledning er alfa omega!!

Vores vejledning er, at du skal finde en professionel vejleder ellers kommer du slet og ret ikke ind.

Vi har siden 2002 etableret samarbejde med over 400 skuespillere, sangere og dansere fra Dansk Skuespillerforbund, som gerne laver privatundervisning med kommende aspiranter. På denne vis sikre vi dig undervisning på højeste niveau.

Listen er her med over 400 skuespillere/ sangere/ dansere, som ønsker at undervise aspiranter, der søger op på skuespillerskolerne i foråret 2013, eller til privatundervisning generelt.

Er du oprettet med en profil på DASK-online, henvend dig over mailen (info@dask-online.dk) for at få adgang til listen, gratis.


Held og Lykke

Mvh
Tommy Duus

DASK- Vi spiller en rolle, hele livet!

-----------------------------

Skuespillere, sangere og dansere i alfabetisk orden:

Mandlige undervisere fra KBH

Anders Budde Christensen
Albert Wichmann
Adam Brix
Asger Gomez Frøkov
Annfinnur Heinesen
Ali Kazim
Anders Bircow
Baard Owe
Bo Carlsson
Caspar Juel Berg
Casper Sloth
Claudio Morales
Carsten Kressner
Christian Sølling
Claus Maack Bahnsen
Dan Zahle
Danny Thykaer
David Owe
David Rousing
Emmanuel Limal
Gorm Hansen
Henrik Nielsen
Ian Burns
Jacque Lauritsen
Johannes Mannov
Jan Hertz
Jeppe Lajer
Johannes Lassen
Johan Vinde
Joost Alexander
Johannes Lilleøre
Jos Gylling
Jesper Rief
Kasper Delfort Gattrup
Kim Leprévost
Ken Vedsegaard
Klaus Tange
Kim Hammelsvang Henriksen
Kim Henriksen
Kristian Studsgaard
Kristian Ibler
Lars Henning
Lars Pihl
Lars Hjøllund
Lars Stegman
Martin Greis
Mads Riisom
Michael Mardorf
Morten Stæhr Johansen
Martin Hylander Brücker
Mikkel Hansen
Mads Hjulmand
Mikkel Arndt
Max Hansen
Michael Mardorf
Michael Moritzen
Michael Rajani
Martin Noren
Mikkel Arndt
Morten Hauch-Fausbøll
Morten Lützhøft
Morten Hebsgaard
Morten Hemmingsen
Max-Emil Nissen
Martin Hestbæk
Michael Mardorf
MICHAEL MORITZEN
Morten Christensen
Morten Nielsen
Nikolaj PapaDuke
Niels Borksand
Niels Boesen
Nicolei Faber
Per Scheel-Krüger
PETER SLOTH MADSEN
Peter Khouri
Peter Secher Schmidt
Peter Hartmann
Pauli Ryberg
Pelle Kann
Philip Antonakakis
Olof Højgaard
Rasmus Hammerich
Rasmus Munch
Robert Hansen
Remi Lewerissa
Steen Haugesen
Steffen Eriksen
Steve Palmquist
Svend Johansen
Sune Kofoed
Sune Geertsne
Sevik Perl
Stephan Pollner  
Søren Mühldorff
Tao Hildebrand
Thomas Vilstrup
Thomas Magnussen
Tony Jacob
Thomas Gaarde
Torben Guldberg
Thomas Milton
Thomas Knuth-Winterfeldt
Thomas Baldus
Tonny Landy
Torbjørn Hummel
Troels Munk
Troels Thorsen
Troells walther Toya
Ulrich Drechsler
William Salicath


Kvindelige undervisere fra KBH

AnnMari Max Hansen
Annethia Lilballe
Anita Bødker
Anne Fletting
Anna Neye
Anne Marie Pock-Steen
Annmari Max Hansen
Agnethe Nordin
Anne Pagh
Anne Kurtzweil
Anne-Lise Gabold
Anna Fabricius Hansen
Anne Louise Hassing
Anna Leth Boesen
Anne Gerd Sindballe
Birgitte Bruun
Birgitte Simonsen
Beatrice Seedorff
Birgit Jensen
Christina Biza
Christina Bech
Cecilie Brask
Christina Legind
Christina L.J. Hildebrandt
Camilla Lohmann
Christine la Cour
Christina Meincke
Christine Albrechtslund
Charlotte Rathnov
Cecilia Zwick Nash
Cille Buch
Christine Borge
Dorthe Elsebet Larsen
Dea Fog
Dora Ivanchu
Dya Josefine Hauch
Dorte Rømer
Ditte Arnth
Dittekarina Nielsen
Eva Bjørnholt
Fritze Hedemann
Gitta-Maria Sjöberg
Grethe Mogensen   
Grete Tulinius
Hanne Uldal
Hanne Fogh Pedersen
Heidi Colding
Hanne Fischer
Helene Anja Jensen
Ida Kromann
Ida Marie Rasmussen
Inger Kristine Lak
Iben Amelieh Emine Dorner
Isa Holm
Ida Dwinger
Inge Dinesen
Judith Rothenborg
Julie Carlsen
Josephine Nørring
Karin Bang Heinemeier
Karin Rørbech
Kendra Lohmann
Katrine Karlsen
Kirsten Vaupel
Karen-Marie Wedel-Lander
Karen Bjørkøe
Karina Nielsen
Kitt Maiken Mortensen
Kett Lützhøft Jensen
Linnea voss
Lisbet Lipschitz
Lotte Munk
Lisbeth Holdt Jørgensen
Le Münster-Swendsen
Lene Vasegaard
Laura Ljungdalh
Lise Kamp Dahlerup
Laura Müller
Line Kruse
Laura Drasbæk
Lotte Andersen
Lene Poulsen
Louise Schouw
Lisbeth Holdt Jørgensen
Laura Kamis Wrang
Lykke Scheuer
Lotte Bergstrøm
Lærke Schjærff Engelbrecht
Mia Lyhne
Marina Bouras
Mira Wanting
Mira Noltenius
Maibritt Saerens
Maria Savery
Marie Vestergård Jacobsen
Marie Askehave
Mika Heilmann
Maia Hauser
Maja Clementsen Hansen
Maria Bastrup
Maj-Britt Mathiesen
Mille Brink
Malene Krogh
Marie Jacobsen
Marita Dalsgaard
Marion Reuter
Maria Rich
Mille Berg
Marie-Louise Conink
Mette Føns
Nanna Schaumburg-Müller
Nanna Boettcher
Nadia Lazrak
Nanna Hovmand
Nastja Arcel
Ninna Cederholm
Nonny Sand
Neija Emilie Hansen
Penille Albæk Andersen
Puk Scharbau
Pernille Hansen
Pernille Lyneborg
Pernille Hilgart
Pernille Holst Overgaard
Pernille Sørensen
Pernille Grumme
Rikke Skytte
Ranveig Petersen (Iversen)
Rikke Weissfeld
Regine Rosenquist
Rikke Plauborg
Rebekka Owe
RIKKE WEISSFELD
Rikke Højbusk
Rikke Weissfeld
Sonja Richter
Sonja Oppenhagen
Stine Prætorius
Sarah gregersen
Susanne Storm
Sidsel Agensø Hauch-Fausbøll
Stine Lundgaard Nielsen
Stine Ruge
Signe Skov Bjørnlund
Signe Skov
Stine Henriksen
Sofie Stougaard
Tanja D. Jacobsen
Taina Anneli Berg
Tine Miehe-Renard
Terese Glahn
Ulla Sell
ULLA KUNOE


Sangere fra KBH (Stemmetræning)

Anita Bødker
Anne Kleinstrup
Bente Zaber
Christine Schøtt
Camilla Illeborg
Dorthe Elsebet Larsen
Elisabeth Hanke
Eva Hess Thaysen
Grete Tulinius
Gudrun Holck
Henriette Clemens
Ilia Swainson
Isabella Kragerup
Ida Bendix
Isabel Piganiol
Iben Dorner
Ida Bendix
Johanna Lindholm
Jacob Heide Madsen
Jens Krogsgaard
Jan Lund
Jacob Madsen
Karina Nus Pedersen
Kirsten Schultz Hansen
Lisbeth Holdt Jørgensen
Lise Kamp Dahlerup
Lise Nees
Marianne Nielsen
Marianne G. Nielsen
Max-Emil Nissen
Matti Borg
Mille Berg
Maria Hanke
Nina Bols Lundgren
Nanna Hovmand
Ole Rasmus Møller
Ole Hvidman
Ole Hedegaard
Pia Heise
Poul Elming
Randi Gislason
Radmila Rajic
Sara Fiil
Susanne Elmark
Sofie cero
Sune Hjerrild
Ulla Christensen


Danser og Koreograf, KBH

Dorte Persson
Dorthe Elsebet Larsen
Kenneth Stenlund
Lene Østergaard
Mark Hansen
Neija Emilie Hansen
Poul helmer
Renate Iversen
Stine Henriksen
Stine Marcinkowski
Terese Glahn
Tali Rázga  
Vivi Siggaard
Suzzane Sofia Potempa


Mandlige undervisere fra Odense

Asbjørn Agger
Bronwen Loshak
Jan Hillers
Jacob Teglgaard
Jesper Bull Petersen
Kjeld Høegh
Kim Jansson
Kim Hammelsvang Henriksen
Lars Simonsen
Lars Arvad
Morten Christensen
Morten Aa. Hemmingsen
Morgens Sørensen
Mikkel Trier
Steffen Rode


Kvindelige undervisere fra Odense

Anna Gadborg
Christine Merete Gaski
Christine Albrechtslund
Dorte Kreutzfeldt
Helle Bo
Jytte Kvinesdal
Johanne Dal-Lewkovitch
Kirstine Ilum Sørensen
Lykke Jennet Jørgensen
Malene Clante
Nanna Kaarsberg
Sanne Saerens
Therese Damsgaard
Tina Kruse Andersen
Ulla Ankerstjerne


Stemme/ Sang/ Odense

Anna Gadborg
Lykke Jennet Jørgensen
Magnus Vigilius 


Undervisere Nyborg

Kim Jansson
Malene Clante
Morgens Sørensen


Undervisere Fåborg

Johanne Dal-Lewkovitch


Mandlige undervisere fra Ålborg

Ebbe Trenskow
Henrik Trenskow
Josef W. Nielsen
Jan-Michael Senderovitz
Jørgen M. Bing
Mads Rømer
Martin Schwab
Steffen eriksen
Thomas Bang
Ulver Skuli Abildgaard


Kvindelige undervisere fra Aalborg

Barbara Borchorst
Laura Kold
Merete Mærkedahl
Marie Tafdrup Wisbøl
Pia Mourier


Kvindelige undervisere fra Århus

Anne Sofie Byder
Annelise Larsen
Anni Bjørn
Claudia S. Hoyda
Eva Maria Zacho
Iben Hayduk
Lilje Windbirk
Lone Dam Andersen
Marie Dalsgaard
Merete Hegner
Nikolaj Mineka
Sacha World
Stinne Hedrup
Stine Lundgaard
Tina Steen Jensen


Mandlige undervisere fra Århus

Ashok Pramanik
Frank Gundersen
Hother Bøndorff
Jørn Holstein
Jacob Melchior
Lars Dammark
Morten Nielsen
Mikkel Stubbe Teglbjae
Mikhail Belinson
Nikolaj Mineka
Olaf Højgaard
Peter Flyvholm
Søren Byder
Thomas Biehl


Sangere, Århus

Christian Damsgaard
Jens Krogsgaard

Dansere Østjylland
Hanne Stubberup Randel


Undervisere Randers

Pia Mourier
Morten Bo Koch

Undervisere Horsens
Søren Zacho Ruby


Undervisere andre steder i landet

Kjeld Høegh
Fredericia, Kolding

Jytte Kjøbek, Nordjylland

Lise Nees, Nordjylland

Annamaija Siff Rolff - Petersen, Nordjylland

Sjælland
Brian Kristensen

Roskilde
Peter Hartmann

Helsingør
Rikke Weissfeld

Kalundborg
Kristoffer Møller Hansen

Hvalsø
Hanne Uldal

Nyborg/ Slagelse
Malene Clante

Svendborg/ Fåborg
Johanne Dal-Lewkovitch

Kolding
Jesper Riefensthal

Nordsjælland
Rikke Weissfeld

Ringsted
Rasmus Thorup

Silkeborg
Lilje Windbirk

Sydfyn/ Langeland
Uta Motz

Stenløse
Pia Koch Stead

Helsingør
Ida Bendix


USA/ Frankrig/ Tyskland

New York
Klaus Hassel

Berlin/ Paris
Camilla Junior





Opret gratis profil med masser af muligheder.
  Tilbage til aktuelle nyheder

Klik her for nyhedsarkiv

Tilmeld dig DASK nyhedsbrev








Dask Online   ·   Tlf: 26 99 33 13   ·   mail   ·   Facebook